• Aktuálně k závěru 1. pololetí

• Vážení rodiče,

dnes 31.1.2024 přinesou vaše děti Výpisy z vysvědčení. Je zkrácená výuka bez odpoledního vyučování.

Zítra, t.j. ve čtvrtek 1.2.2024 v 8.00 hodin ve školní jídelně proběhne vyhodnocení žákovských aktivit za 1. pololetí, při kterém oceníme všechny naše úspěšné žáky. Poté poděkujeme za proběhlou polovinu školního roku  při pololetní mši svaté v 10 hodin  v kostele sv. Filipa a Jakuba, na kterou jste srdečně zváni! V tento den je v provozu školní jídelna, školní družina i klub.

V pátek 2.2. 2024 jsou jednodenní pololetní prázdniny!

• Školní fašank

• V úterý 6.2. 2024 proběhne ve škole školní fašank. Těšíme se na vaše kostýmy a masky, které předvedete v průvodu po škole.

• NO BAG DAY

• V pondělí 29.1.2024 vyhlašuje školní parlament akci NO BAG DAY.

Všichni si přineste své školní potřeby v čemkoliv jiném než je školní batoh či aktovka!

O přestávce proběhne také přehlídka!

• Oslava svátku bl. Laury Vicuni

• V pondělí 22. ledna si všechny děti 1. stupně připomněly svátek bl. Laury Vicuni, spolupatronky naší školy. V kapli na ně čekala symbolická Lauřina životní cesta. Společně jsme zjistili, že prožívala podobné radosti a bolesti jako každý z nás. A došla do cíle, do Boží náruče za pouhých 12 let.

Co děla bl. Laura v nebi teď? Dnes, i když v nebi není čas…. Zajisté to, co každý svatý. Raduje se z Boží blízkosti, přimlouvá se za nás a nabízí nám pomocnou ruku v situacích, kdy si nevíme rady.

Psaly děti někdy dopis někomu, kdo už nežije, s kým se nikdy osobně nepotkaly? Prý Ježíškovi o Vánocích Ale většinou ne. A přece dnes každý napsal Lauře do nebe svůj dopis, svoje prosby, radosti i těžkosti. Dopisy odešleme do nebe o pololetní mši svaté 1. února.

Blahoslavená Lauro, oroduj za nás.