• Čipový systém ve školní družině

• V naší škole využíváme pro vyzvedávání dětí ze školní družiny čipový systém BELLhop. Jedná se o elektronický systém, vyvinutý přímo pro družiny základních škol. Systém je založen na identifikačních čipech.

Čip jednoduše přiložíte k terminálu u vchodu do školy. Terminál Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno Vašeho dítěte. Po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení a vychovatelka Vám následně pošle dítě. Stávající telefony budou zachovány jako nouzové řešení pro případ výpadku čipového systému. Ranní družina bude fungovat i nadále jako doposud.

Pokud se načtení čipu nezdaří, budete upozorněni dlouhým akustickým signálem a textovým oznámením o chybě načítání. K tomu může nejčastěji dojít tak, že máte u sebe více různých čipů a terminál načte jiný čip než ten, který je určený pro vyzvednutí dítěte ze ŠD.

Objednání čipu

Cena jednoho čipu je 100 Kč. Půjde o vratnou kauci. Po skončení docházky Vašeho dítěte do ŠD Vám budou peníze za čipy vráceny. Za ztracený či znehodnocený čip se záloha nevrací.

Zákonný zástupce musí vyplnit formulář k objednání čipu s uvedením, kolik čipů bude chtít pro vyzvedávání svého dítěte používat. Vždy je nutné, aby byl čip vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Tento systém je zároveň bezpečnostním systémem a umožňuje, aby vychovatelky viděly, kdo dítě vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD. Nelze však vyzvedávat na jeden čip více dětí, např. sourozence.

Přiobjednání čipů

V případě zájmu o přiobjednání čipů kontaktujte vedoucí školní družiny, paní Lenku Slezáčkovou na email:slezackova@czszlin.cz nebo telefonicky na tel. číslo: 735 701 432.

Situace, které mohou nastat

• Když čip ztratíte, je potřeba tuto skutečnost co nejdříve nahlásit vedoucí vychovatelce nebo vychovatelce příslušného oddělení. Ty pak čip v systému deaktivují a nebude možné čip zneužít. Pro tuto situaci je tedy důležité vědět, který z Vámi zakoupených čipů se ztratil. Na objednávce by mělo být uvedeno, kdo který čip používá. Následně si můžete zakoupit čip nový.

• Pokud ve výjimečných případech čip zapomenete a nebudete ho mít u sebe, zazvoníte na mobilní telefon příslušné vychovatelky.

• V případě, že si pro dítě ve výjimečných případech přijde osoba, která nebude mít u sebe čip, bude postup stejný jako při zapomenutí čipu. Je však nutné, aby byla tato osoba uvedena v přihlášce do školní družiny jako oprávněná osoba k vyzvedávání.

Přehled možností vyzvedávání dětí

1) Vyzvedávající zákonný zástupce nebo jiná pověřená osoba vyzvedne dítě ze ŠD přiložením čipu k terminálu. Čip přiložíte k terminálu u vchodu do školy a ten Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno Vašeho dítěte. Terminál po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení ŠD a paní vychovatelka Vám dítě pošle do šatny a k odchodu z budovy. I nadále platí, že děti PT a 1. ročníku odvede do šaten asistent pedagoga, pokud je v ŠD přítomen.

2) Děti, kteří odchází domů samy ( dle časů uvedených v přihlášce ŠD ), nemusí mít čip.

3) Vyzvedávající starší sourozenec nemusí mít čip, mladšího sourozence si vyzvedne osobně v příslušném oddělení ŠD, paní vychovatelka ho odepíše ručně.

4) V případě, že bude školní družina na zahradě, mohou si rodiče vyzvednout své děti přímo na zahradě. Dítě má již s sebou všechny své věci, tudíž nepotřebuje jít do šatny. Paní vychovatelka je odepíše ručně.

5) Rodiče dětí z MŠ si vyzvedávají své děti osobně ve školce (bez čipu). V případě, že mají ve škole další dítě:

a) Vyzvedávající zákonný zástupce nebo jiná pověřená osoba vyzvedne dítě ze ŠD přiložením čipu k terminálu. Čip přiložíte k terminálu u vchodu do školy a ten Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno Vašeho dítěte. Terminál po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení ŠD a paní vychovatelka Vám dítě pošle do šatny, kde počká na rodiče, kteří si mezitím vyzvednou dítě ze MŠ.

b) Pokud si zákonný zástupce nebo jiná pověřená osoba vyzvedává dítě ze školní zahrady, vyzvedne dítě přiložením čipu k terminálu. Paní vychovatelka Vám dítě pošle ze zahrady přes cvičnou kuchyňku do šatny, kde na vás dítě počká. Vy si zatím vyzvednete své mladší dítě z MŠ.

V naší škole je nainstalován terminál u vchodových dveří vedle zvonků. Do 27.6. 2023 prosíme, odevzdat na sekretariát školy vyplněný a podepsaný protokol k čipu. Bez předem odevzdaného protokolu nemůžeme děti do systému navést.

Od 4. 9. 2023 si budete moci na sekretariátu školy zakoupit čipy, v ranních i odpoledních hodinách do 15.00 hod.

Děkujeme za pochopení i spolupráci.                                                              Mgr. Michaela Černošková,ŘŠ