Naše třída se zúčastnila třídenní exkurze do Prahy a Drážďan. První den jsme měli sraz na vlakovém nádraží a přes Otrokovice jsme jeli do Prahy, kde jsme byli ubytováni u Kapucínů na Loretánském náměstí. Navštívili jsme Národní muzeum, kde byly vystaveny zajímavé sbírky minerálů a jiných přírodnin. Prošli jsme část města a užili si společný čas se spolužáky.
Druhý den jsme autobusem vyrazili do Drážďan. Prošli jsme historickým centrem, u jehož památek jsme prezentovali naše vytvořené lapbooky. Měli jsme možnost vidět např. Zwinger, Residenzschloss, Hofkirche, Fürstenzug (Průvod knížat), Semperoper , Frauenkirche, což bylo součástí Altstadt (historické části města) a také jsme zavítali do Neustadt, který začínal za řekou Elbe (Labe) za mostem Augusta Velikého. Poznali jsme nová místa a ochutnali místní jídla. Večer po návratu do Prahy nám spolužák připravil výbornou večeři.
Třetí den jsme si ještě prošli Prahu, viděli jsme například Karlův most a Pražský orloj. Potom až následoval odjezd domů.
Celý výlet jsme si moc užili a těšíme se, co nás čeká příště.
Kateřina Zuzaníková, 8.třída